Ozonowanie


Jak zdezynfekować pomieszczenie biurowe bez szkody dla zdrowia?

OzonowanieO koronawirusie wciąż nie wiadomo wszystkiego, jednak na pewno można stwierdzić, że potrafi on długo przeżyć poza organizmem żywiciela, czyli w powietrzu i na różnego rodzaju powierzchniach.
Wiadomo też, że wirus SARS-CoV-2 przestaje być groźny przy wyższych temperaturach, a łatwy i szybki sposób na zabicie go to dezynfekcja płynami, które zawierają powyżej 60% etanolu. W ten sposób dezynfekuje się przede wszystkim dłonie lub inne części ciała, które mogły być narażone na kontakt z wirusem, natomiast w celu dezynfekcji powierzchni najczęściej stosuje się szkodliwe środki chemiczne.

Obecnie oprócz chemikaliów istnieją inne skuteczne metody dezynfekcji. Jedną z nich jest ozonowanie. Przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności, ozonowanie jest zupełnie bezpieczną metodą dezynfekcyjną, która sprawdzi się zarówno w mieszkaniu, jak i w pomieszczeniach biurowych i usługowych. Dezynfekcja ozonem polega na oczyszczeniu pomieszczeń z różnego rodzaju wirusów i bakterii dzięki zastosowaniu gazu o silnych właściwościach utleniających. Ozonowanie to metoda oczyszczania powietrza i powierzchni, która jest ekologiczna i bezpieczna, a także nie pozostawia żadnych szkodliwych produktów ubocznych. Ponadto, ozon przenika również do przewodów wentylacyjnych i klimatyzacji, oczyszczając je z wszelkiego rodzaju bakterii, wirusów, grzybów i alergenów.

Nasza firma na zlecenie Klienta przeprowadzi profesjonalne ozonowanie powierzchni biurowych - prosimy o kontakt

Polecam także